Jmenuji se Pavlína Ptáčková,

od srpna 2021 budu pracovat v Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem, kam se moc těším. 

Ve druhém ročníku studia na gymnáziu /maminka ze mě chtěla mít paní učitelku/ jsem se přihlásila na brigádu do porodnice ve Vinohradské nemocnici. Uklízela jsem na porodních a operačních sálech a pomáhala jsem na odděleních jako sanitářka. Jednoho dne mě jedna z porodních asistentek požádala o pomoc u porodu. Ukázala mi, kam mám položit dlaně rodičce na bříško a jen je tam pevně držet. Vůbec jsem tomu nerozuměla. Byla jsem tam úplně ztracená....maminky u porodu křičely, pořád tam něco ťukalo, placenta vypadala jako divný játra 🙃. A tak jsem tam ty dlaně položila a čekala, co se bude dít. Porodní asistentka vysvětlovala mamince, že se pokusí pootočit miminko a zabránit tak císařskému řezu. Jak to provedla jsem nevěděla, ale po několika minutách maminka začala tlačit a narodilo se miminko. Ta porodní asistentka se jmenovala Jana Přibylová a já se rozhodla, jen díky této chvíli, stát se porodní asistentkou a pomáhat maminkám tak, jak pomáhala ona. Díky, Jani 

Nástavbové studium porodní asistence jsem ukončila v roce 1990 maturitní zkouškou na Střední zdravotnické škole. Školní praxi jsem absolvovala  v porodnici v Londýnské ulici v Praze 2, kam jsem i nastoupila. Tato porodnice byla pracovistěm Nemocnice Motol, do které byla v roce 1994 přestěhována. 

V roce 2000 jsem po dvou mateřských dovolených, kdy jsem porodila svoje dvě děti, Ondřeje a Barboru, měla nastoupit do zaměstnání. Pracovní nasazení mého muže a i moje pohodlnost mi zabranily v nástupu do práce a tak jsem si prodloužila “rodičovskou dovolenou” na 12 let. 

Poté jsem nastoupila do porodnice v Neratovicich, kde budu působit do konce června 2021. 

Po několika letech jsem se rozhodla začít doprovázet maminky těhotenstvím, porodem a v době šestinedělí jako jejich osobní porodní asistentka. Nikdy jsem nepočítala děti, kterým pomohu na svět. Jejich maminky si mě určitě pamatují a věřím, že jim v budoucnu rády o mě povyprávějí.

Vaše Pája